مرز‌های استان تهران

«با سلام خدمت تمامی دوستان این بار به طور خاص تهران
احتمالا متوجه مشکل تقسیم‌بندی تجریش شده‌اید، این موضوع قرار هست تا هفته‌ی آینده حل‌وفصل شود و تجریش جزو مناطق تهران قرار بگیرد. دوستان تهرانی می‌توانند در اون نظرات موافق و مخالف خودشان را بیان کنند و در نهایت با رای‌گیری به این مشکل یک بار برای همیشه خاتمه بدیم.
علت تاکید بر افراد محلی این هست که OSM جوامع محلی رو در تصمیم‌گیری در اولویت قرار داده و مثلا من یا افراد خارج از اون منطقه حق تعیین تکلیف در این مورد رو نداریم. خوش‌حال میشویم که همه در این مسئله شرکت کنند اما خواهش میکنیم فقط دوستان تهرانی در رای‌گیری شرکت کنند.»

در روز ۵ اردیبهشت ۹۹، جلسه‌ای برای حل مشکل مرز‌های استان تهران در گروه دیسکورد او‌اس‌ام ایران برگزار شد. متن نهایی جلسه به این شکل می‌باشد:

صورت جلسه اعضای حاضر:

  • با توجه با توافق اعضای شرکت کننده در جلسه، مرزهای شهر تهران در OSM قابل تغییر خواهد بود تا محدوده مناطق 1 و 2 (محدوده تجریش) به مرز اصلی محدوده خدماتی شهر تهران افزوده شود. در این خصوص دلایل زیر مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.
  • با توجه به اینکه نقشه تهران توسط ساکنین همان محدوده کشور مورد استفاده است و با توجه به تاکید OSM به رعایت نظر کاربران و استفاده کنندگان نقشه های محلی و نظرات Local Community، این موضوع با توجه به اجماع نظر مردم شهر تهران در خصوص پیوسته بودن تجریش به کل تهران
  • شهرداری تهران که زیرمجموعه وزارت کشور هست، محدوده تجریش را جز محدوده خدماتی خود می شمارد و در تمامی نقشه های چاپی این موضوع به رسمیت شناخته شده است
  • مخالفت رسمی و حقوقی تا کنون در خصوص مجزا بودن تجریش از مرز اصلی شهر تهران در هیچ رسانه و دستگاه قضایی در کشور مطرح نگردیده است
  • در صورت اینکه در آینده دستگاهی رسمی نسبت به مرز تجریش مدعی بود و مراجع رسمی کشور این موضوع را به شهرداری تهران نیز ابلاغ و تفکیک انجام شد، تغییرات جدید مجدد قابل اعمال هست.

حال با توجه به متن بالا، لطفا گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید:

  • با تغییر مرز‌های تهران(محدوده تجریش) موافقم
  • با تغییر مرز‌های تهران(محدوده تجریش) مخالفم

0 رأی دهندگان

موافقم