بررسی مشکلات مربوط به مرزها

مشکلات و گزارشاتی که از کاربران اپلیکیشن نشان در خصوص اشتباهات و تناقضات مرزها دریافت می‌شود را در اینجا ثبت می‌کنیم تا مباحث پیگیری و رفع گردند.

3 Likes

اینجا استهبان است نه ایج
id : 6556598
id:10386604
مرز شهر استهبان باید بزرگتر و قسمت پایین شهر را هم شامل شود. مرز ایج هم باید بررسی شود66

ممنون از حسن توجه شما، شهرستان استهبان شامل دو بخش مرکزی و رونیز می‌باشد که در اینجا بحث با بخش مرکزی می‌باشد.
در بخش مرکزی، یک دهستان بیشتر وجود ندارد که نام دهستان ایج می‌باشد. همزمان شهری در بخش مرکزی وجود دارد به اسم شهر ایج که در گذشته مرکز دهستان ایج بوده است ولی هم‌اکنون با توجه به قانون جدید وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران مرکزیت دهستان با بخش هست.
من فعلا با توجه به کسرت منابع در مورد شهر بودن و یا نبودن شهر ایج، اون رو به عنوان روستا ویرایش کردم اما بنظر خودم و با توجه به این سند https://www.amar.org.ir/portals/0/deh95/0702020001.pdf اینجا شهره.

پس بطور ساده‌تر، بخش مرکزی شامل یک دهستان ایج هست که شهر استهبان هم واقع شده در محدوده‌ی همون دهستان ولی از دهستان جداست و مستقیما زیر نظر بخشه.

شماره چنجست‌های این ویرایش:

  • نکته:
    بنظر میاد طبق قانون جدید شهر‌های بالای ۵هزارنفر جمعیت، شهر حساب میشن. منطقه‌ی مسکونی ایج شامل ۶هزار جمعیت می‌باشد. بنابرین احتمال شهر بودن این شهر بنظرم خیلی بیشتر از روستا بودنش هست.

سلام ممنون از توضیحات خفنت :sunglasses:
من از توضیحاتت اینو فهمیدم که یک روستا داریم به اسم ایج که مرکز دهستان ایج هست. اگه اینطور باشه که مرز فعلی درسته. بعد اینکه دهستان ایج از توش استهبان جدا شده رو نفهمیدم.

1 Likes

شهر هم سطح دهستانه. به همین علت به شهر توی ریلیشن دهستان نقش inner رو میدیم و ریلشن شهر رو عضو بخش میکنیم.

مورد جدید
مرز شهر سقز کشیده نشده است.
در حقیقت مرز دهستانهای اطراف و شهرستان سقز وجود داره ولی مرز شهر سقز وجود نداره.
image

درست شد! اینجا (البته وضع ریلیشن‌های اونجاها خیلی خرابه)

الان Nominatim آدرس رو درست میده. شما رو نمی‌دونم.
image

1 Likes

مرز شهر کنگاور مشخص نشده است.
کنگاور

بنظر مرزی برای شهر مبارکه رسم نشده

مبارکه

مرز کنگاور با اینکه آشفته‌بازار بود اونجا، درست شد!
چنجست

1 Likes

مرز مبارکه هم درست شد!
چنج‌ست

1 Likes

مرز شهر گتوند و جنت مکان بررسی شود.
(شهر گتوند دارای دو بخش مرکزی و عقیلی است. بخش مرکزی با محوریت شهر گتوند هست و بخش عقیلی با محوریت شهر سماله. شهر جنت مکان هم زیر نظر بخش مرکزی و شهر گتوند هست. جنت مکان با گتوند ۵ کیلومتر فاصله دارد)

مرز شهر بانه و شوی بررسی شود

روستای ملابداغ و تخت از توابع شهرستان رزن استان همدان است نه زنجان.
مرز بررسی شود

در محدود بخش مرکزی شهرستان شاهین دژ استان آذربایجان غربی ، محدوده مرکز شهر شاهین دژ و غرب و شمال شهر شاهین دژ جزو مرز محمود آباد که روستایی از توابع شهرستان شاهین دژ می باشد ثبت شده. لطفا بررسی شود.

با سلام‌ بنظر می رسد مرز مشخص شده بین استانهای البرز و تهران مشکل دارد. شهرک کوثر مربوطه به استان البرز و فاز۲ اندیشه مربوط به استان تهرانه در حالی که این دو مورد جابه جا مشخص شده. لطفا بررسی شود.