توضیح نویسندگان بیانیه و مطلب در مورد بلد

ما، نویسندگان بیانیه ۱۴ تیر ۱۴۰۰، توضیحات زیر را در پاسخ به واکنش‌هایی که توسط جمعی از اعضای انجمن OSM ایران به این بیانیه صورت گرفته است ارائه می‌کنیم:
• انتظار اعضای OSM برای سهیم بودن در روند نگارش و انتشار بیانیه را به رسمیت می‌شناسیم و چنانچه این اقدام موجب آزردگی گروهی از اعضا شده است، صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم.
• نگارش و انتشار این بیانیه بدون مشورت با دیگر اعضا، ناشی از برداشت ما از رویه‌ای بوده است که سال‌ها در گروه‌های مربوط به OSM ایران جاری بوده است. طبق این رویه، نظر به اعتمادی که به گروهی از افراد وجود داشت، فعالیت‌های این افراد به اسم انجمن OSM عملاً به رسمیت شناخته می‌شد. لذا صدور این بیانیه ناشی از همان رویه و نه سوءاستفاده از نام انجمن OSM ایران بوده است.
• معتقدیم این رویه در موارد متعددی از جمله در مواردی از این دست ناکاراست و می‌تواند به مشکلاتی منجر شود. معتقدیم که اساساً جامعه OSM آن‌قدر بزرگ است که هیچ شخص یا گروهی، چه حقیقی و چه حقوقی نمی‌تواند و اجازه ندارد به اسم جامعه OSM فعالیتی را انجام دهد. از این روی، از فعالان OSM دعوت می‌کنیم ضمن هم‌فکری، شیوه‌نامه‌ای تهیه شود تا در آینده از بروز این‌گونه اختلافات و ابهامات جلوگیری به عمل آید.

5 پسندیده

تشکر می‌کنم از شما

امیدوارم به دنبال این ماجرا، تصمیمات مناسبی برای آینده فعالیت اوپن‌استریت‌مپ ایران اتخاذ بشه.

3 پسندیده